Logo Urzędu Miasta w Płońsku

Usługa Wideotłumacza

W Urzędzie Miejskim w Płońsku dostępna jest usługa online Wideotłumacza, skierowana do osób niesłyszących, które chcą skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego przy załatwianiu spraw urzędowych.

Osoba niedosłysząca musi mieć dostęp do Internetu i kamerę w swoim komputerze, telefonie lub tablecie. Wystarczy, że wejdzie na stronę internetową www.plonsk.pl i naciśnie na symbol dwóch dłoni w geście migania, wtedy połączy się z tłumaczem języka migowego.

Z  pomocy tłumacza języka migowego online można skorzystać również podczas wizyty w Urzędzie Miejskim. Usługa dostępna jest w Kancelarii Urzędu na parterze budynku, wchodząc wejściem głównym.  Stanowisko zostało oznaczone piktogramem dwóch dłoni w geście migania.  

Osoba, która chce skorzystać z Wideotłumacza nie musi umawiać się wcześniej, by skorzystać z usługi. Należy tylko poinformować pracownika Kancelarii o potrzebie skorzystania z tej formy kontaktu. Można mieć przy sobie np. kartkę z napisem „Chciałbym skorzystać z Wideotłumacza”. Pracownik Kancelarii Urzędu nawiąże wtedy połączenie przez  Internet z tłumaczem języka migowego i poprosi właściwego do załatwienia sprawy pracownika Urzędu.