Logo Urzędu Miasta w Płońsku

Uczczono pamięć ofiar zbrodni na Piaskach

Ocena 0/5

19 stycznia br. upamiętniono 77. rocznicę zbrodni na Piaskach.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele szkół, służb mundurowych, proboszczowie płońskich parafii, władz samorządowych, działających w Płońsku urzędów i instytucji, a także parlamentarzyści - senator Jan Maria Jackowski oraz posłanka Elżbieta Gapińska. Wspomnienie zbrodni sprzed 77. lat przeczytała kierownik Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska Katarzyna Przybylska.

- W takich miejscach, jak to, należy mówić precyzyjnie i zdecydowanie – zbrodniarzy nazwać zbrodniarzami, a ofiary – ofiarami. Należy przypominać tę historię wbrew intencjom oprawców, którzy chcieli, by o ich bestialskim czynie nikt się nie dowiedział. Jednocześnie trzeba ostrzegać przed wirusem nienawiści i zniewoleniem umysłów. Żadna ideologia, żaden polityk, żaden rozkaz nie zwalniają nas z samodzielnego myślenia i odpowiedzialności - mówił burmistrz Andrzej Pietrasik podczas uroczystości.

Galeria zdjęć

Uczczono pamięć ofiar zbrodni na Piaskach Uczczono pamięć ofiar zbrodni na Piaskach Uczczono pamięć ofiar zbrodni na Piaskach Uczczono pamięć ofiar zbrodni na Piaskach Uczczono pamięć ofiar zbrodni na Piaskach Uczczono pamięć ofiar zbrodni na Piaskach Uczczono pamięć ofiar zbrodni na Piaskach Uczczono pamięć ofiar zbrodni na Piaskach Uczczono pamięć ofiar zbrodni na Piaskach Uczczono pamięć ofiar zbrodni na Piaskach Uczczono pamięć ofiar zbrodni na Piaskach Uczczono pamięć ofiar zbrodni na Piaskach Uczczono pamięć ofiar zbrodni na Piaskach
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności