Uczczono pamięć ofiar zbrodni na Piaskach
19 stycznia br. upamiętniono 77. rocznicę zbrodni na Piaskach.
W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele szkół, służb mundurowych, proboszczowie płońskich parafii, władz samorządowych, działających w Płońsku urzędów i instytucji, a także parlamentarzyści - senator Jan Maria Jackowski oraz posłanka Elżbieta Gapińska. Wspomnienie zbrodni sprzed 77. lat przeczytała kierownik Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska Katarzyna Przybylska.
- W takich miejscach, jak to, należy mówić precyzyjnie i zdecydowanie – zbrodniarzy nazwać zbrodniarzami, a ofiary – ofiarami. Należy przypominać tę historię wbrew intencjom oprawców, którzy chcieli, by o ich bestialskim czynie nikt się nie dowiedział. Jednocześnie trzeba ostrzegać przed wirusem nienawiści i zniewoleniem umysłów. Żadna ideologia, żaden polityk, żaden rozkaz nie zwalniają nas z samodzielnego myślenia i odpowiedzialności - mówił burmistrz Andrzej Pietrasik podczas uroczystości.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!