82. Rocznica Zbrodni Katyńskiej oraz 12. Rocznica Katastrofy Smoleńskiej
- Wspominając zbrodnię sprzed 82 lat, nie sposób nie odnieść się do aktualnych wydarzeń zza naszej wschodniej granicy. Niczym niespowodowana agresja Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, propaganda rosyjska, mrożące krew w żyłach przykłady bestialstwa i ludobójstwa znane naszemu pokoleniu tylko z historii, jako żywo nasuwają skojarzenia z praktykami NKWD i Armii Czerwonej stosowanymi wobec polskich obywateli w czasie II wojny światowej - powiedział Andrzej Pietrasik.
Burmistrz Płońska dodał:
- W Płońsku obecnie przebywa 330 gości z Ukrainy, przede wszystkim kobiety i dzieci. W przeważającej większości znaleźli oni schronienie w mieszkaniach płońszczan, którzy otworzyli dla nich swoje domy i serca.
Andrzej Pietrasik przypomniał również parlamentarzystki związane z Płońskiem i ziemią płońską, które zginęły pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r. - Janinę Fetlińską i Jolantę Szymanek-Deresz.
W uroczystościach wzięli udział: senator Jan Maria Jackowski, przedstawiciele administracji samorządowej, szkół, służb mundurowych, kombatanci, przedstawiciele instytucji i stowarzyszeń. Oprawę muzyczną zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Con Grazia.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!