Logo Urzędu Miasta w Płońsku

Komunikat

Ocena 0/5
Drodzy Płońszczanie,
Bardzo dziękujemy za wszystkie sygnały i uwagi – również te krytyczne – dotyczące oświetlenia ulicznego. Uwzględniliśmy komentarze, potrzeby i ogólne funkcjonowanie miasta. Słowem – wszystko to, co pojawiło się w mediach społecznościowych lokalnych portali oraz zostało skierowane do nas bezpośrednio. Mimo tego, że nasze miasto w większości wyposażone jest w oświetlenie ledowe, jesteśmy zmuszeni do zastosowania oszczędności w tym zakresie. Wynika to w szczególności z bardzo wysokich cen prądu, które rok do roku zwiększyły się z kwoty ok. 600 zł do blisko 1000 zł za 1 MWh. Drodzy mieszkańcy – bardzo prosimy o wyrozumiałość, przepraszamy za zaistniałą sytuację, w której nie zawiniliśmy, ale musimy się w niej wszyscy odnaleźć. Mamy nadzieję, że takie rozwiązanie będzie zadowalające, a przede wszystkim bezpieczne dla nas wszystkich. Decyzje, które podjęliśmy również wymagają wkładu finansowego. Za każdą taką zmianę w funkcjonowaniu oświetlenia trzeba dodatkowo zapłacić. Każda ingerencja w zmiany to otwarcie kilkudziesięciu skrzynek i manualne przełączenie godzin włączania i wyłączania lampy, co generuje dodatkowe koszty. Kryzys, jaki dotyka nas wszystkich i mniejszy budżet miasta sprawia, że musimy szukać oszczędności wszędzie, gdzie to jest tylko możliwe. Przede wszystkim nie możemy wydać więcej pieniędzy niż mamy po stronie dochodów. Wracając do meritum - w kwestii oświetlenia ulicznego podjęliśmy następujące kroki, a zmiany zostaną wprowadzone tuż po Nowym Roku.
Zatem od 2 stycznia 2023 r. oświetlenie miejskie będzie funkcjonowało następująco:
1) Lampy uliczne BĘDĄ WŁĄCZANE 0,5 h po zachodzie słońca i WYŁĄCZANE 0,5 h przed wschodem.
2) W nocy – od godz. 23:30 do godz. 4:30 oświetlenie uliczne NIE BĘDZIE funkcjonowało.
3) Oświetlenie terenów zielonych, ścieżek rowerowych NIE BĘDZIE funkcjonowało przez całą dobę.
4) Tereny i ulice niezabudowane (również obwodnica zachodnia) NIE BĘDĄ oświetlane (z wyłączeniem ul. Mazowieckiej).
5) Targowisko „Mój Rynek” – BĘDZIE oświetlone w godzinach jego funkcjonowania.
6) Targowisko Manhattan – wyłączeniu podlegają wszystkie lampy, oprócz 1 lampy przy wjeździe od strony ulicy Żołnierzy Wyklętych oraz 1 lampy przy wjeździe od strony ulicy Kruszewskiego.
Przykład – 03.01.2023 (wtorek)
- wschód słońca nastąpi o godz. 7:50
- zachód słońca nastąpi o godz. 15:35
Lampy włączą się o godz. 4:30 i będą świeciły do godz. 7:20, następnie włączą się o godz. 16:05 i wyłączą o godz. 23:30. Upraszczając – lampy BĘDĄ ŚWIECIŁY tego dnia w godzinach od 4:30 do 7:20 i od 16:05 do 23:30.
Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to rozwiązanie idealne, bo idealne byłoby zapewnienie oświetlenia ulic od zmroku do świtu. Z czego to wynika informowaliśmy już Państwa kilkukrotnie. Niestety ze względu na niezależne od nas czynniki i potrzebę przetrwania trudnej dla samorządu sytuacji finansowej, musimy postępować racjonalnie.
Raz jeszcze – bardzo prosimy o wyrozumiałość. Mamy nadzieję, że to rozwiązanie okaże się tymczasowe. Tego życzymy wszystkim polskim gminom. Wszyscy musimy stawić czoła temu kryzysowi.
Spokojnych Świąt i lepszego 2023 roku dla wszystkich płońszczan.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności