Logo Urzędu Miasta w Płońsku

264 uczniów przystępuje do egzaminu ósmoklasisty

Ocena 0/5

Dzisiaj - językiem polskim, rozpoczął się egzamin ósmoklasisty. Jutro uczniowie przystąpią do egzaminu z matematyki, a w czwartek, 15 maja z języka obcego nowożytnego.

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń  powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać. Jego wynik jest istotny podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.

Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym uczniowie niepełnosprawni, ‎niedostosowani społecznie oraz zagrożeni niedostosowaniem społecznym, uczniowie, o których mowa w art. 165 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe (cudzoziemcy), oraz uczniowie – obywatele Ukrainy przystępują do ‎egzaminu ósmoklasisty w warunkach i/lub formach dostosowanych do ich potrzeb.

W środę, 4 lipca 2025r. uczniowie poznają swoje wyniki i otrzymają zaświadczenia o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty. 

Galeria zdjęć

IMG_2008 IMG_2009 IMG_2022 IMG_2002 IMG_2030 494327563_1894313924722218_7503870939274141623_n 494328384_596301962814829_6733696246919346470_n 494334285_24033813766202410_8991668541767123619_n 494890137_701309342393990_5605653852979872602_n
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności