Logo Urzędu Miasta w Płońsku

27 maja – Dzień Samorządu Terytorialnego

Ocena 0/5

Dziś obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego, upamiętniający pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku.

Wszystkim samorządowcom składamy serdeczne podziękowania za codzienną pracę na rzecz lokalnych społeczności, zaangażowanie i troskę o rozwój małych ojczyzn.


A oto kilka ciekawostek:
- Frekwencja w pierwszych wyborach samorządowych wyniosła w Płońsku niewiele ponad 37 proc., mniej niż w skali kraju. Oddano 6951 ważnych głosów, w tym 2611 na kandydatów Komitetu Obywatelskiego.
- Pierwsze posiedzenie nowo wybranej Rady Miasta i Gminy Płońsk odbyło się 5 czerwca 1990 r.
- Średnia wieku radnych pierwszej kadencji wynosiła w momencie wyboru 41 lat.
- Przed czterdziestymi urodzinami w radzie zasiadało aż 12 na 28 rajców. Najwięcej "młodych" pochodziło z Komitetu Obywatelskiego, który w radzie miał większość – 17 mandatów.
- W czasie pierwszej kadencji w 1992 roku nastąpił podział na Gminę Miasto Płońsk i Gminę Płońsk. W tym samym roku Burmistrzem Płońska został Andrzej Pietrasik. 

Galeria zdjęć

Galeria aktualności 27 maja – Dzień Samorządu Terytorialnego 5 Galeria aktualności 27 maja – Dzień Samorządu Terytorialnego 4 Galeria aktualności 27 maja – Dzień Samorządu Terytorialnego 3 Galeria aktualności 27 maja – Dzień Samorządu Terytorialnego 2 Galeria aktualności 27 maja – Dzień Samorządu Terytorialnego 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności