Komunikat dotyczący funkcjonowania Urzędu Miejskiego
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r., od poniedziałku 25 maja br. urzędy administracji publicznej, w tym samorządowej, są zobowiązane do przywrócenia bezpośredniej obsługi obywateli z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych.
Powyższe zmiany wynikają z § 12 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku
z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 878) oraz art. 46 pkt. 20 w zw. z art. 68 ustawy z dnia 14 maja o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku
z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U. poz. 875).
Wobec powyższego zarządzam bezwzględny nakaz noszenia maseczek przez pracowników Urzędu oraz interesantów obsługiwanych w Urzędzie. Nakazuję zachowanie odstępu od obsługiwanego interesanta od stanowiska pracy minimum 2 m. W przypadku braku takiej możliwości interesantów należy obsługiwać na korytarzach lub w innych pokojach właściwych komórek organizacyjnych.
Przejście do Urzędu Stanu Cywilnego, Straży Miejskiej i Referatu Odpadów, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej od strony holu głównego budynku Urzędu jest nadal zamknięte. Interesanci w sprawach Urzędu Stanu Cywilnego, Straży Miejskiej i Referatu Odpadów, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej wchodzą do Urzędu jedynie przez wejście od strony ul. Popiełuszki.
Andrzej Bogucki
Sekretarz Miasta
Mieczysław Radomski
Kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!