80. rocznica likwidacji płońskiego getta
Po raz 15. ulicami Płońska przeszedł Marsz Milczenia upamiętniający likwidację getta jesienią 1942 r. i zagładę połowy mieszkańców Płońska i ziemi płońskiej pochodzenia żydowskiego.
W tym roku uczestnicy wydarzenia przeszli ulicami, które w czasie okupacji wchodziły w skład getta - Warszawską i Wspólną (dawną Kozią).
Okolicznościowe przemówienia na skwerze Dawida Ben Guriona wygłosili burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik i wiceambasador Ambasada Izraela w Polsce Shani Tayar. Modlitwę ekumeniczną odmówili wspólnie ks. dziekan Parafia św. Michała Archanioła w Płońsku Janusz Rumiński i rabin Icchak Rapoport.
Fragmenty wspomnień płońszczan związane z gettem przypomnieli uczniowie I LO w Płońsku.
Na zakończenie uroczystości kwiaty na skwerze Ben Guriona w pobliżu Drzewa Pamięci złożyli przedstawiciele samorządu miejskiego oraz Ambasady Izraela.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!