Logo Urzędu Miasta w Płońsku

84. rocznica wybuchu II wojny światowej

Ocena 0/5
1 września w Płońsku odbyły się uroczystości z okazji 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Obchody rozpoczęły się od mszy świętej w kościele Parafii św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku Po niej uczestnicy dzisiejszego wydarzenia przeszli ulicą Kopernika na cmentarz parafialny.

Zastępca burmistrza Teresa Kozera w swoim przemówieniu przypomniała wspomnienia płońszczan z pierwszych dni września 1939 roku, mówiła także o olbrzymiej skali ofiar II wojny światowej i napaści Związku Radzieckiego na Polskę 17 września.

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele samorządu miejskiego i powiatowego, przedstawiciele służb mundurowych, dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych i średnich, kombatanci, a także seniorzy z Rady Seniorów i Klubu Senior+.

Przemówienia wygłosili ponadto wicestarosta Krzysztof Wrzesiński, senator Jan Maria Jackowski, poseł Elżbieta Gapińska. W imieniu posła Macieja Wąsika głos zabrał Andrzej Sokólski. List nadesłany przez posła Marcina Kierwińskiego odczytała Teresa Przyborowska, a od marszałka Adama Struzika - Agnieszka Pielat.
Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Con Grazia" z Płońska pod batutą Leszka Kalkowskiego.

Zapraszamy do fotorelacji: 84. rocznica wybuchu II wojny światowej
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności