Logo Urzędu Miasta w Płońsku

Akcja Niepodległa do Hymnu

Ocena 0/5

Szanowni Państwo,

na prośbę Biura Programu Niepodległa oraz Pani Moniki Kolasy Pełnomocnika Wojewody Małopolskiego do Spraw obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, Dyrektora Biura Wojewody, uprzejmie informuję, iż w związku z przypadającą w 2022 roku 104. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Biuro Programu „Niepodległa” już po raz kolejny zaprasza do udziału w akcji Niepodległa do hymnu.

Dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości, zachęcamy do wspólnego odśpiewania hymnu państwowego, 11 listopada o godzinie 12.00.

W ramach zapoczątkowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” w 2018 roku akcji „Niepodległa do hymnu” Polacy śpiewają hymn Polski w Narodowe Święto Niepodległości. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w wydarzeniach oficjalnych wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach. Zainteresowanie wspólnym śpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego przez lata nie słabnie – w zeszłym roku wybrzmiał on również w ponad 1000 miejsc.

Świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez zbiorowe wykonanie hymnu państwowego jest wyjątkową okazją do podkreślenia wspólnotowego wymiaru obchodów, dlatego mamy nadzieję, że także w tym roku Polacy oraz nasi przyjaciele w kraju i za granicą włączą się licznie w Niepodległą do Hymnu.

Zachęcamy również do zamieszczania informacji o podejmowanych działaniach na stronie www.niepodlegla.gov.pl, gdzie działa wyszukiwarka lokalizacji, zawierająca szczegóły dotyczące miejsc, w których odbywać się będzie wspólne śpiewanie hymnu.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności