Apel Katyński w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku
9 kwietnia społeczność szkoły uczciła 86. rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz 16. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej.
W uroczystości wzięła udział Zastępca Burmistrza Płońska Teresa Kozera, która wspólnie z Dyrektor Teodozją Gorlewską oraz delegacją uczniów złożyła kwiaty przy Dębie Pamięci ppłk. Wincentego Cendro – oficera kawalerii Wojska Polskiego, odznaczonego Orderem Virtuti Militari, zamordowanego przez NKWD w 1940 roku w Katyniu, symbolu pamięci o ofiarach tamtych tragicznych wydarzeń.
Wyjątkowym momentem był poruszający występ uczniów, stanowiący wyraz szacunku, zadumy i odpowiedzialności za pielęgnowanie historii.
Takie chwile pokazują, jak ważna jest pamięć o przeszłości i przekazywanie jej kolejnym pokoleniom.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!