Apel o pokój
Młodzież z Wolina, której na sercu leży los świata, przygotowała Apel o Pokój, który został wydrukowany na kartce pokoju i 02 września - w 80. rocznicę zakończenia działań II wojny światowej, został przesłany do przywódców wszystkich państw na świecie. Poniżej tekst apelu:
"02 września mija 80 rocznica zakończenia na całym świecie konfliktu zbrojnego, który zaangażował prawie wszystkie kraje i narody, nazywanego II wojną światową. Dlatego my, wolińska młodzież, która uczestniczyła w Jubileuszu Młodych w Rzymie, za Papieżem Leonem i wraz z nim oraz z rówieśnikami z całego świata, z głębi serca wołamy: "Chcemy pokoju na świecie!
My, jako młodzi ludzie, którzy chcą być świadkami nadziei i pokoju, zwracamy się z apelem do Wszystkich mających wpływ na losy tego świata oraz do Wszystkich ludzi dobrej woli, by nie przedkładać spraw politycznych nad ludzkie życie. Prosimy o zaprzestanie zbrojeń i zakończenie wojen. Prawdziwa siła nie leży bowiem w broni, lecz w mądrości i zdolności do pojednania. Aby dobrze żyć potrzebujemy pokoju w duszy i porozumienia wszystkich ludzi. Nie chcemy żyć w strachu przed jutrem. Chcemy żyć na świecie, w którym konflikty rozwiązuje się rozmową. Każdy pocisk to zmarnowana szansa na szkołę, dom czy szpital".
"Chcemy pokoju na świece!"
Młodzież z Wolina


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!