Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik reprezentował Związek Miast Polskich podczas spotkania z Ministrem Finansów
5 lutego 2023 r., Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik reprezentował Związek Miast Polskich podczas spotkania z Ministrem Finansów Andrzejem Domańskim na temat zmian w systemie finansowania samorządów. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich korporacji samorządowych. Oprócz ZMP, również Związku Powiatów Polskich, Unii Metropolii Polskich, Unii Miast i Miasteczek, Związku Gmin Wiejskich i Związku Województw. Uczestnicy spotkania zwrócili uwagę na potrzebę wzmocnienia pozycji finansowej jednostek samorządowych, w tym na większy wpływ w uzgadnianiu podziału środków dla samorządów. Zgodzono się także co do oparcia finansów gmin o udziały w podatku z PIT. Kolejne spotkanie ma się odbyć w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Minister zapowiedział również, że promesy z Ładu Polskiego zostaną zrealizowane w całości.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!