Dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego dla Płońska
16 maja w Urzędzie Miejskim Wiesław Raboszuk - Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego i burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik podpisali umowę o dofinansowanie trwającej inwestycji pn. "Rozwój jakościowy płońskiego obszaru funkcjonalnego, w tym rewitalizacja przestrzeni architektonicznej, kulturowej i krajobrazu" (rewitalizacja rynku). Na to zadanie miasto Płońsk otrzymało z budżetu samorządu Województwa Mazowieckiego 4 000 000,00 zł.
Środki te zostaną przeznaczone na wkład własny wartej ponad 16 mln zł inwestycji.
- Bardzo się cieszę, że fizycznie, finansowo i formalnie, zakończę projekt rewitalizacji rynku bez zobowiązań i bez długów - mówił po podpisaniu umowy burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik.
Również dziś podpisano dwie umowy na wsparcie inicjatyw dedykowanych płońskim seniorom. W ramach instrumentu Mazowsze dla Seniorów Gmina Miasto Płońsk na organizację tegorocznych senioraliów oraz koncertu plenerowego pozyskała 47 515,20 zł.
146 250,00 zł Płońsk otrzymał na budowę dwóch ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych, które będą znajdowały się w rynku.
Zadanie pn. „Rozwój jakościowy płońskiego obszaru funkcjonalnego, w tym rewitalizacja przestrzeni architektonicznej, kulturowej i krajobrazu” jest współfinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”
#Mazowsze pomaga, #programywsparci i #solidarność mazowiecka


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!