Logo Urzędu Miasta w Płońsku

Dwa razy więcej drzew

Ocena 0/5

Na skwerze między ulicami Przejazd a Pułtuską pojawią się 24 nowe drzewa – dostosowane do warunków miejskich, ozdobne i duże, do 7 m wysokości. Dwa razy tyle, ile do tej pory. Oprócz tego zostanie posadzonych ponad 1200 krzewów ozdobnych i 800 bylin. Drzewa chore i kolidujące z projektem rewitalizacji zostaną usunięte.

Dziś, 2 marca br. pracownicy Urzędu Miejskiego w Płońsku – zastępca burmistrza Liliana Kraśniewska i ogrodnik miejski Małgorzata Melińska oraz przedstawiciel firmy Zarząd Dróg i Mostów Paweł Gontarek przeprowadzili wizję lokalną.

Wiemy już, że na terenie skwerku pozostaną m.in. dęby czerwone stanowiące drzewostan wysoki i mające dużą wartość ekologiczną oraz estetyczną. Zostaną one odpowiednio zaadaptowane w trakcie rewitalizacji.

Galeria zdjęć

Dwa razy więcej drzew Dwa razy więcej drzew Dwa razy więcej drzew Dwa razy więcej drzew Dwa razy więcej drzew Dwa razy więcej drzew
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności