Dwa razy więcej drzew
Na skwerze między ulicami Przejazd a Pułtuską pojawią się 24 nowe drzewa – dostosowane do warunków miejskich, ozdobne i duże, do 7 m wysokości. Dwa razy tyle, ile do tej pory. Oprócz tego zostanie posadzonych ponad 1200 krzewów ozdobnych i 800 bylin. Drzewa chore i kolidujące z projektem rewitalizacji zostaną usunięte.
Dziś, 2 marca br. pracownicy Urzędu Miejskiego w Płońsku – zastępca burmistrza Liliana Kraśniewska i ogrodnik miejski Małgorzata Melińska oraz przedstawiciel firmy Zarząd Dróg i Mostów Paweł Gontarek przeprowadzili wizję lokalną.
Wiemy już, że na terenie skwerku pozostaną m.in. dęby czerwone stanowiące drzewostan wysoki i mające dużą wartość ekologiczną oraz estetyczną. Zostaną one odpowiednio zaadaptowane w trakcie rewitalizacji.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!