Dzieci z Odessy odpoczywają w Płońsku
Co najbardziej podoba się Wam w Polsce?
... Jest spokojnie.
Tymi słowami można podsumować dzisiejsze spotkanie Burmistrza Miasto Płońsk Andrzej Pietrasik z dziećmi, młodzieżą i ich opiekunami z Odessy. Kolejna pięćdziesięcioosobowa grupa z Ukrainy znajduje u nas wytchnienie od wojny. To wspólne dzieło samorządu, Stowarzyszenie Idziemy Na Spacer i Fundacji Siepomaga.pl.
Wśród uczestników znajdują się dzieci pograniczników i te, które straciły bliskich na wojnie. W naszym mieście korzystają między innymi z basenu, dóbr kultury i noclegu w Goszczycach. Program obejmuje także wyjazdy i zwiedzanie miast ważnych dla polskiej tradycji takich jak: Warszawa, Olsztyn czy Toruń. Z każdym kolejnym dniem na twarze dzieci wraca uśmiech i spokój.
Dziękujemy za spotkanie!

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!