Logo Urzędu Miasta w Płońsku

Egzamin ósmoklasisty 2021

Ocena 0/5

Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasisty. W czterech płońskich szkołach podstawowych zostało do niego zgłoszonych 289 uczniów. Najwięcej - 111 - w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku.

We wtorek, 25 maja uczniowie będą zdawać egzamin z języka polskiego, 26 maja – z matematyki, w czwartek, 27 maja - z języka nowożytnego.

Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną.

Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie.

Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 9 lipca.

Do egzaminu ósmoklasisty ma obowiązek przystąpić każdy uczeń, aby ukończyć szkołę. Nie jest jednak określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego nie można go nie zdać.

Wynik jest jednak ważny w kontekście rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.

Powodzenia !!

Fot. SP 3 Płońsk

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności