Finał Ogólnopolskiej Kampanii „Dzieciństwo bez Przemocy”
Dziś w centrum naszego miasta odbył się finał ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez Przemocy”. W wydarzeniu wzięły udział dzieci z płońskich szkół i przedszkoli oraz koordynatorzy akcji z Punktu Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie, na czele z kierowniczką Elwirą Konopką i pracownikami punktu.
Z uczestnikami wydarzenia spotkała się Zastępca Burmistrza Teresa Kozera, która wspólnie z dziećmi dała wyraz sprzeciwu wobec przemocy. W symbolicznym geście w niebo uniosły się czerwone balony – znak solidarności z dziećmi doświadczającymi krzywd.
To ważne przesłanie: Płońsk stoi po stronie bezpiecznego dzieciństwa, pełnego wsparcia, troski i siły.
Dodatkowo dziś o godz. 17.00 miasto rozświetli się na czerwono, oddając hołd dzieciom dotkniętym przemocą i podkreślając wagę ochrony najmłodszych.
Urząd Miasta Płońsk od wielu lat aktywnie wspiera kampanię „Dzieciństwo bez Przemocy”, organizowaną przez Fundację Dajmy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na Rzecz Ochrony Dzieci.
To apel do nas wszystkich, by reagować, wspierać i budować świat, w którym każde dziecko może czuć się bezpiecznie.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!