Integracja płońskiej „Jedynki” dzięki wielkim sercom darczyńców
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Płońsku zorganizowała integracyjny wyjazd do płockiego ZOO.
W wycieczce brali udział uczniowie cudzoziemcy uczący się w naszej szkole (28 uczniów z Ukrainy), wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Płońsku oraz uczniowie klasy 6a.
W ogrodzie zoologicznym dzieci wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez edukatorów ZOO. Obserwacja zachowań różnych zwierząt pochłonęła ich uwagę wywołując radość i uśmiech. Była okazją do wytchnienia od trudnej, niezrozumiałej dla wielu z nas, wojennej rzeczywistości. Wszyscy bawili się doskonale, a bariera językowa przestała istnieć w tym momencie. Pełni pozytywnych emocji i wrażeń wrócili na zajęcia szkolne.
Pomysłodawcą, organizatorem i fundatorem wycieczki była nauczycielka naszej szkoły i jednocześnie radna Rady Miejskiej w Płońsku - Marzanna Stasiak. Transport sfinansowała firma HM-TRANS."

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!