Kampania: 75 lat poprawy zdrowia publicznego
Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization – w skrócie WHO), powstała w roku 1948 jako zrzeszenie krajów świata, które połączył wspólny cel: promowanie zdrowia, dbanie o bezpieczeństwo świata i służenie bezbronnym – aby każdy, wszędzie mógł osiągnąć najwyższy poziom zdrowia i dobrego samopoczucia.
Rocznica 75-lecia WHO jest okazją do spojrzenia wstecz na sukcesy w dziedzinie zdrowia publicznego, które poprawiły jakość życia w ciągu ostatnich siedmiu dekad. Przez dziesięciolecia WHO zajmowała się kluczowymi wyzwaniami związanymi ze swoją misją: przewodzeniem wysiłkom na rzecz poprawy warunków społecznych, aby ludzie rodzili się, dorastali, pracowali, żyli i starzeli się w dobrym zdrowiu. Jednak postęp ten jest stale zagrożony przez utrzymywanie się nierówności zdrowotnych.
Cel „Zdrowie dla wszystkich” pozostaje tak samo ważne dzisiaj, jak 75 lat temu. Dla WHO pozostaje kluczową ścieżką do celu zrównoważonego rozwoju ONZ Nr 3 Dobre Zdrowie i jakość życia, a inaczej Zapewnić wszystkim ludziom w każdym wieku zdrowe życie oraz promować dobrobyt, wzmocnionego 16 innymi celami zrównoważonego rozwoju, które mają zostać osiągnięte w 2030 r. Więcej informacji o tegorocznym Światowym Dniu Zdrowia można znaleźć na stronie WHO https://www.who.int/campaigns/75-years-of-improving-public-health.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!