Kolejne przypadki wścieklizny u zwierząt na terenie województwa mazowieckiego
29 grudnia 2021 r. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu 109. przypadku wścieklizny u zwierząt na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Ostatnie przypadki wścieklizny odnotowano w powiecie mińskim oraz na terenie dzielnic: Rembertów i Targówek Miasta Stołecznego Warszawy.
Na początku 2022 r. Wojewoda Mazowiecki i Mazowiecki Kurator Oświaty planują przeprowadzenie akcji edukacyjnej wśród dzieci i młodzieży o zagrożeniach dla zdrowia i życia człowieka, wynikających z rozprzestrzeniania się w województwie mazowieckim wirusa wścieklizny wśród zwierząt. W związku z tym Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie razem z Wojewódzkim Inspektoratem Weterynarii z/s w Siedlcach przygotował 2 rodzaje ulotek (ulotka z załącznika nr 1 adresowana jest do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, ulotka z załącznika nr 2 adresowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych).
Szczegółowe informacje o aktualnej sytuacji epizootycznej, związanej z potwierdzanymi przypadkami wścieklizny u zwierząt wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego, znajdują się na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, pod linkiem - https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/kolejne-przypadki-wscieklizny-u-lisow-wolnozyjacych-na-terenie-wojewodztwa-mazowieckiego.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!