Logo Urzędu Miasta w Płońsku

Komunikat Urzędu Miejskiego w Płońsku dotyczący parkingu przy ul. Św. Jana Pawła II

Ocena 0/5
Komunikat Urzędu Miejskiego w Płońsku dotyczący parkingu przy ul. Św. Jana Pawła II, 4 października 2023 r.
Gmina Miasto Płońsk pozostaje w sporze ze współwłaścicielami gruntu, na którym zlokalizowano część inwestycji drogowej przy obwodnicy Jana Pawła II.

Inwestycja została zrealizowana na podstawie ważnej decyzji Starosty Powiatowego w Płońsku zaopatrzonej w rygor natychmiastowej wykonalności.

Z uwagi na jej późniejsze uchylenie przez Wojewodę Mazowieckiego (po zakończeniu inwestycji), Inspektor Nadzoru Budowlanego wszczął postępowanie i wyznaczył Gminie Miasto Płońsk 60-dniowy termin na przeprowadzenie zastępczych procedur, które doprowadzą do zatwierdzenia istniejącego stanu inwestycji drogowej.

Jednocześnie Gmina Miasto Płońsk została zobowiązana – jako inwestor oraz posiadacz przedmiotowej nieruchomości – do wyłączenia z ruchu i zabezpieczenia (zamknięcia) spornego terenu. Obowiązek ten spoczywa na Gminie i ma być wykonany przez Urząd Miejski.

Z niezrozumiałych powodów współwłaściciele spornego gruntu chcieli wykonać ten obowiązek samodzielnie, co nie było zgodne z wytycznymi Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Z tego powodu Urząd Miejski usunął przegrody postawione przez współwłaścicieli. W najbliższym czasie Urząd Miejski zainstaluje własne zabezpieczenia i równocześnie przekaże mieszkańcom informacje na temat zmiany organizacji ruchu.

Usuwanie przegród współwłaścicieli wynikało wyłącznie z konieczności prawidłowego wykonania zaleceń Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.
 
Lilianna Kraśniewska
II Zastępca Burmistrza
Miasta Płońsk
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności