Logo Urzędu Miasta w Płońsku

Konferencja poświęcona wspieraniu różnorodności kulturowej

Ocena 0/5

W dniach 29 listopada – 1 grudnia burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik na zaproszenie burmistrza Dortmundu brał udział w konferencji poświęconej wspieraniu różnorodności kulturowej. W szczycie uczestniczyli burmistrzowie i prezydenci z 27 krajów oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych zajmujących się tą tematyką. Dyskutowano na temat przeciwdziałaniu hejtowi, rasizmowi i ksenofobii – również na poziomie lokalnym. Podobne spotkania odbyły się w Atenach i Frankfurcie. Jednym z dominujących tematów było przeciwdziałanie przejawom rasizmu w sporcie na przykładzie piłki nożnej. Swoimi doświadczeniami podzielili się przedstawiciele Borussi Dortmund i Feyenordu Rotterdam. Burmistrz Andrzej Pietrasik podczas jednego z warsztatów opowiedział uczestnikom konferencji o praktykach miasta Płońska w zakresie upamiętniania dawnego dziedzictwa miasta i jego mieszkańców na przykładzie otwartego niedawno „Domu Pamięci” i postaci Dawida Ben Guriona.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności