Miasto Płońsk przystąpiło do drugiej edycji programu „Dobre zarządzanie” realizowanego przez Fundację Solidarności Międzynarodowej
Program „Dobre zarządzanie” jest współfinansowany ze środków Programu Polskiej Współpracy Rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP i realizowany w ramach programu U-Lead with Europe, jest współfinansowany przez Unię Europejską oraz Ministerstwo Federalne Niemiec. Do projektu zostało wybranych samorządów z całej Polski oraz samorządowców z Ukrainy. W dniach 24.09-06.10.2023 r. przebywa w Płońsku na stażu pani Olga Nizna z miejscowości Poninka w Obwodzie Chmielnickim. Pani Olga pełni funkcję zastępcy wójta, a głównym obszarem jej zainteresowań jest gospodarka odpadami. 28 września w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca program stażowy. Wzięli w niej udział m.in. Ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz, Pierwszy Sekretarz Ambasady Ukrainy w Polsce Tamila Shutak, Prezes Zarządu Fundacji Solidarności Międzynarodowej oraz Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!