Minął rok od uruchomienia Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Płońsku
Minął rok od uruchomienia Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Płońsku. Z tej okazji przedstawiamy garść informacji dotyczących działalności tego miejsca.
Przez ostatni rok:
- Odbyło się 630 pokazów w Planetarium, w których wzięło udział ponad 10757 widzów.
- 43 razy spotkali się członkowie Płońskiego Koła Miłośników Astronomii - łącznie 369 osób.
- Zorganizowano 60 wykładów, w których wzięło udział 1456 osób.
- Odbyło się 51 sesji warsztatów z udziałem 1187 osób.
- Przeprowadzono ponad 130 pokazów w obserwatorium dotyczących aktywności Słońca.
- Kilkanaście nocnych pokazów nieba, w czasie których realizowano projektowe obserwacje Księżyca, planet i meteorów, a także pokazy dla osób zagrożonych wykluczeniem. Wzięło w nich udział 687 osób.
- W ramach projektu przeprowadzono również konkurs astronomiczny "Z miłości do mądrości", Piknik Astronomiczny "Magiczny Płońsk", plener malarski "Uliczne Graffiti", wykład dr Daniela Tyborowskiego.
Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne wzięło udział w płońskiej "Nocy Muzeów", "Dniu Europy", projekcie "Dogoń astronautę", realizowanym przez Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku.
W sumie we wszystkich aktywnościach realizowanych przez Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Płońsku przez pierwszy rok działalności wzięło udział ponad 14700 osób.
Planetarium powstało w ramach zadania „Poprawa dostępności do zasobów kultury w Płońsku”.
WARTOŚĆ PROJEKTU: 9 182 149,61 zł
DOFINANSOWANIE Z MF EOG I MINISTERSTWO KULTURY
I DZIEDZICTWA NARODOWEGO: 6 454 731,70 zł


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!