Z pasji do histori
Dziś w Muzeum Ziemi Płońskiej odbyła się konferencja prasowa na temat pamiątek przekazanych placówce przez Burmistrza Miasta Płońsk. Są wśród nich m.in. „Gazeta Świąteczna” z 1932 r. i artykuł „Zjazd przedstawicieli Stowarzyszeń młodzieży polskiej w Płońsku”, „Kurjer Warszawski” z 1938 r. zawierający artykuł „Płońsk” poświęcony zasłużonym strażakom i budowie liceum.
Ciekawostką jest pocztówka adresowana do Olgi Repsch, prawdopodobnie mieszkającej lub pracującej u pana Mazowieckiego – rejenta w Płońsku, wysłana 2.12.1910 r. z miejscowości Błędów.
Burmistrz przekazała do Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta zestaw 9 pocztówek z lat 70. i 80. XX w. (Płońsk i okolice), wydanych przez Krajową Agencję Wydawniczą, a także zaproszenie na otwarcie kina w Płońsku z 1949 r.
Historia to wielka pasja Andrzeja Pietrasika. Wspólnie z córkami wyszukuje na aukcjach cenne przedmioty związane z Płońskiem i przywraca je pamięci mieszkańców.
Obecnie w budynku byłego dworca PKP trwają intensywne prace nad przygotowaniem stałej ekspozycji, na której znajdą się również przedmioty przekazane przez burmistrza.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!