Logo Urzędu Miasta w Płońsku

Obchody 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

Ocena 0/5

Dla upamiętnienia wydarzeń roku 1981 Biuro Programu „Niepodległa” wspiera zainicjowaną przez Instytut Pamięci Narodowej akcję „Zapal Światło Wolności”. Aby dołączyć do niej wystarczy zapalić symboliczną świecę 13 grudnia 2021 o godz. 19:30. Można tego dokonać:

  •     zapalając świecę w oknie swojego domu;
  •     wirtualnie, na stronie swiatlowolnosci.ipn.gov.pl;
  •     wyświetlając na fasadzie budynku (logo akcji lub hologram).

13 grudnia br. minie 40 lat od wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Mając na uwadze szczególny wymiar tej rocznicy, stanowiącej jedną z najczarniejszych kart polskiej historii II połowy XX wieku, zachęcamy Państwa do włączenia się w kampanię społeczną i upamiętnienie ofiar stanu wojennego poprzez zapalenie symbolicznej świeczki w instytucjach i domach 13 grudnia o godz. 19:30. Światło będzie nawiązaniem do gestu solidarności, jaki wobec Polaków żyjących w stanie wojennym w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 r. wykonały rzesze mieszkańców wolnego świata. Do postawienia w oknach symbolicznych świateł wezwali wtedy prezydent USA Ronald Reagan oraz Papież Jan Paweł II. Kampanię „Zapal światło wolności” realizuje Instytut Pamięci Narodowej.

Spot jest dostępny pod linkiem:

•             YouTube - https://youtu.be/fksVWNGd_so

•             Facebook - https://www.facebook.com/watch/?v=639667477173668

Hologram jest dostępny pod linkiem: https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2021/12/Hologram-akcji-zapal-%C5%9Bwiat%C5%82o-wolno%C5%9Bci.mp4

Więcej informacji o obchodach 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego można znaleźć m.in. na stronie: https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/obchody-40-rocznicy-wprowadzenia-stanu-wojennego/

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności