Od 1 września w Płońsku edukacja ruszy w wariancie stacjonarnym
- Płońskie szkoły mają przygotowane trzy warianty zalecane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Uwzględniły również zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia. Odbyło się też spotkanie z Powiatowym Państwowym Inspektorem Sanitarnym - mówiła dziś na antenie Radio Płońsk 93,6 FM zastępca burmistrza Teresa Kozera.
- Podstawowe zalecenia to:dezynfekcja rąk przy wejściu do szkoły
- zakładanie maseczek w miejscach szczególnie uczęszczanych
- uruchomienie wszystkich możliwych wejść do placówek
- regularne wietrzenie sal
Szkoły mają przygotowane procedury przygotowane na wypadek podejrzenia wystąpienia koronawirsua u ucznia. Zaleca się, aby rodzice bardzo skrupulatnie monitorowali sytuację w domu. Do szkoły nie może przyjść dziecko, którego członek rodziny jest chory lub przebywa na kwarantannie.
Jeżeli objawy pojawią się w czasie zajęć szkolnych, dziecko będzie przebywało w możliwie najkrótszym czasie w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu do momentu przybycia rodziców do szkoły.
Całą rozmowę można zobaczyć tutaj https://www.youtube.com/watch?v=GOtrJ_HKbf4

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!