Logo Urzędu Miasta w Płońsku

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2020 w Szkole Podstawowej nr 2 im Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku

Ocena 0/5

    Dzisiaj tj. 29.09.2020, obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Święto to powstało z inicjatywy Polskiej Izby Książki w roku 2001. Jego patronką obrano Joannę Porazińską – wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. 29 dzień września, to właśnie dzień jej urodzin.

      Szkoła Podstawowa nr 2 im.J.W.Jedrzejewicza również włączyła się do obchodów tego święta. Uczniowie wszystkich klas mogli posłuchać na lekcjach głośnego czytania swoich nauczycieli, w tym również Dyrekcji Szkoły.  Nauczyciele biblioteki szkolnej przygotowali dla uczniów dwa, bardzo ciekawe opowiadania z wychowawczym przesłaniem: w klasach 0-3 – opowiadanie Joanny Szulc pt. „Obowiązek” (źródło: Świerszczyk nr 10/2029), natomiast w klasach 4-8 opowiadanie Ewy Nowak pt.”Słowo za słowo” (źródło: Victor Junior nr 23/2018).

Z pewnością, to miłe, czytelnicze święto, obchodzone corocznie będzie kontynuowane również w przyszłości.

(inf. SP2)

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności