Logo Urzędu Miasta w Płońsku

Orszak Trzech Króli

Ocena 0/5

Dzisiaj ulicami Płońska po raz siódmy przeszedł Orszak Trzech Króli.

 

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. o godz. 12.30 w Parafii św. Maksymiliana Kolbego, odprawionej wspólnie przez proboszczów płońskich parafii. Następnie barwny orszak którym przewodzili Trzej Królowie przeszedł ulicami: Kopernika i Szkolną do Parafii św. Ojca Pio. Uczestnicy obchodów otrzymali korony oraz śpiewniki.

 

Dla każdej z płońskich parafii został przydzielony inny kolor: Parafia św. Michała – czerwony, Parafia św. Ojca Pio – żółty i Parafia św. Maksymiliana – niebieski.


Podczas orszaku wspólnie śpiewano kolędy, a na koniec dla wszystkich zmarzniętych przygotowany został ciepły posiłek.

 

W wydarzeniu uczestniczył Burmistrz Miasta Płońska – Andrzej Pietrasik oraz zastępca burmistrza – Teresa Kozera.

Galeria zdjęć

św. Trzech Króli w kościele podczas mszy św. Trzech Króli w kościele podczas mszy 2 św. trzech króli podczas mszy w kościele św. Trzech Króli w kościele podczas mszy 3 Orszak Orszak pod parafią św. Ojca Pio Orszak pod parafią św. Ojca Pio Orszak pod parafią św. Ojca Pio Burmistrz wita się z Płońszczanami Orszak trzech krółli pod parafią św. Ojca Pio Orszak trzech króli na zdjęciu Zastępca Burmistrza Teresa Kozera Orszak Trzech Króli Orszak Trzech Króli Orszak Trzech Króli Orszak Trzech Króli Orszak Trzech Króli fotob-12414
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności