Pierwsza sesja Rady Miejskiej w Płońsku - kadencja 2024-2029
Podczas pierwszej sesji Rady Miejskiej kadencji 2024-2029 wybrano przewodniczących i członków komisji:
Komisja Budżetu, Mienia Komunalnego i Gospodarki Finansowej Miasta:
Grzegorz Krupiński – Przewodniczący Komisji
Ryszard Antoniewski
Arkadiusz Barański
Mateusz Kacprowski
Marcin Kośmider
Patryk Kowalski
Henryk Zienkiewicz
Komisja Polityki Społecznej:
Ewa Sokólska - Przewodnicząca Komisji
Wojciech Bluszcz
Bożena Dzitowska
Marta Golacik-Rybka
Aneta Jerzak
Marcin Pankowski
Magdalena Wyrczyńska
Komisja Rozwoju Gospodarczego:
Marzanna Stasiak - Przewodnicząca Komisji
Grzegorz Czerniawski
Andrzej Ferski
Agnieszka Gzylewska
Benedykt Nowakowski
Kamila Skotak
Monika Zimnawoda
Komisja Rewizyjna:
Aneta Jerzak - Przewodnicząca Komisji
Ryszard Antoniewski
Grzegorz Czerniawski
Andrzej Ferski
Marta Golacik-Rybka
Marcin Kośmider
Grzegorz Krupiński
Henryk Zienkiewicz
Komisja Skarg, Wniosków i Petycji:
Benedykt Nowakowski - Przewodniczący Komisji
Agnieszka Gzylewska
Mateusz Kacprowski
Kamila Skotak
Doraźna Komisja Mieszkaniowa:
Agnieszka Gzylewska - Przewodnicząca Komisji
Bożena Dzitowska
Aneta Jerzak
Marzanna Stasiak
Monika Zimnawoda
Doraźna Komisja Statutowa:
Kamila Skotak - Przewodnicząca Komisji
Wojciech Bluszcz
Aneta Jerzak
Marcin Kośmider
Patryk Kowalski
Jednogłośnie na Przewodniczącego Rady Miejskiej w Płońsku został wybrany Arkadiusz Barański. Na funkcję wiceprzewodniczących wybrano: Monikę Zimnąwodę, Henryka Zienkiewicza i Patryka Kowalskiego.
Radni odebrali zaświadczenia o wyborze. Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik złożył ślubowanie.
- Będę burmistrzem wszystkich płońszczan. Bez względu na ich poglądy polityczne i światopogląd. Uważam, że na poziomie samorządowym nie ma miejsca na wielką politykę. Jesteśmy tu bowiem nie dla siebie, ale dla mieszkańców Płońska i ich interesy musimy reprezentować - podkreślił w swoim pierwszy wystąpieniu Andrzej Pietrasik.
I dodał:
- Z radością i zaangażowaniem chcę podjąć się zadań, które czekają na nas w nadchodzącej kadencji. Wspólnie możemy uczynić nasze miasto jeszcze piękniejszym i lepszym dla wszystkich. Dziękuję za zaufanie i mam nadzieję, że wspólnie będziemy tworzyć przyszłość dla naszej płońskiej społeczności.
Burmistrz zwrócił uwagę na potrzebę wykorzystania w sposób maksymalny środków z Krajowego Planu Odbudowy i środków strukturalnych Unii Europejskiej. Wymienił także najważniejsze inwestycje, m.in. budowę stadionu, odmulenie Rutek, budowę dróg oraz rozwijanie bazy edukacyjnej.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!