Logo Urzędu Miasta w Płońsku

Pierwsza sesja Rady Miejskiej w Płońsku - kadencja 2024-2029

Ocena 0/5

Podczas pierwszej sesji Rady Miejskiej kadencji 2024-2029 wybrano przewodniczących i członków komisji:
 Komisja Budżetu, Mienia Komunalnego i Gospodarki Finansowej Miasta:
 Grzegorz Krupiński – Przewodniczący Komisji
 Ryszard Antoniewski
 Arkadiusz Barański
 Mateusz Kacprowski
 Marcin Kośmider
 Patryk Kowalski
 Henryk Zienkiewicz
 Komisja Polityki Społecznej:
 Ewa Sokólska - Przewodnicząca Komisji
 Wojciech Bluszcz
 Bożena Dzitowska
 Marta Golacik-Rybka
 Aneta Jerzak
 Marcin Pankowski
 Magdalena Wyrczyńska
 Komisja Rozwoju Gospodarczego:
 Marzanna Stasiak - Przewodnicząca Komisji
 Grzegorz Czerniawski
 Andrzej Ferski
 Agnieszka Gzylewska
 Benedykt Nowakowski
 Kamila Skotak
 Monika Zimnawoda
 Komisja Rewizyjna:
 Aneta Jerzak - Przewodnicząca Komisji
 Ryszard Antoniewski
 Grzegorz Czerniawski
 Andrzej Ferski
 Marta Golacik-Rybka
 Marcin Kośmider
 Grzegorz Krupiński
 Henryk Zienkiewicz
 Komisja Skarg, Wniosków i Petycji:
 Benedykt Nowakowski - Przewodniczący Komisji
 Agnieszka Gzylewska
 Mateusz Kacprowski
 Kamila Skotak
 Doraźna Komisja Mieszkaniowa:
 Agnieszka Gzylewska - Przewodnicząca Komisji
 Bożena Dzitowska
 Aneta Jerzak
 Marzanna Stasiak
 Monika Zimnawoda
 Doraźna Komisja Statutowa:
 Kamila Skotak - Przewodnicząca Komisji
 Wojciech Bluszcz
 Aneta Jerzak
 Marcin Kośmider
 Patryk Kowalski

Jednogłośnie na Przewodniczącego Rady Miejskiej w Płońsku został wybrany Arkadiusz Barański. Na funkcję wiceprzewodniczących wybrano: Monikę Zimnąwodę, Henryka Zienkiewicza i Patryka Kowalskiego.

Radni odebrali zaświadczenia o wyborze. Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik złożył ślubowanie.
- Będę burmistrzem wszystkich płońszczan. Bez względu na ich poglądy polityczne i światopogląd. Uważam, że na poziomie samorządowym nie ma miejsca na wielką politykę. Jesteśmy tu bowiem nie dla siebie, ale dla mieszkańców Płońska i ich interesy musimy reprezentować - podkreślił w swoim pierwszy wystąpieniu Andrzej Pietrasik.
I dodał:
- Z radością i zaangażowaniem chcę podjąć się zadań, które czekają na nas w nadchodzącej kadencji. Wspólnie możemy uczynić nasze miasto jeszcze piękniejszym i lepszym dla wszystkich. Dziękuję za zaufanie i mam nadzieję, że wspólnie będziemy tworzyć przyszłość dla naszej płońskiej społeczności.
Burmistrz zwrócił uwagę na potrzebę wykorzystania w sposób maksymalny środków z Krajowego Planu Odbudowy i środków strukturalnych Unii Europejskiej. Wymienił także najważniejsze inwestycje, m.in. budowę stadionu, odmulenie Rutek, budowę dróg oraz rozwijanie bazy edukacyjnej.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności