Logo Urzędu Miasta w Płońsku

Płońsk chce wybudować mieszkania na wynajem

Ocena 0/5

Urząd Miejski dysponuje działką, dokumentacją techniczną bloku i pozwoleniem na budowę. Płońsk, razem z innymi miastami z Północnego Mazowsza, współpracuje w tym zakresie z Krajowym Zasobem Nieruchomości.

Jedną z pilnych potrzeb wielu płońszczan są mieszkania na wynajem. Z tego powodu Miasto Płońsk oraz kilka innych gmin z Północnego Mazowsza (Ciechanów, Pułtusk, Sierpc i Glinojeck) zawarły umowę z Krajowym Zasobem Nieruchomości. To pierwszy krok do powołania spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa (SIM) Północne Mazowsze. Zadaniem SIM wspólnie z KZN będzie budowa lokali na wynajem. Będą one przeznaczone dla osób, które nie mają zdolności kredytowej, ale są w stanie utrzymać mieszkanie i regulować na bieżąco swoje zobowiązania.

W ostatni piątek, 26 listopada, burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik i dyrektor Wydziału Planowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami UM Ewa Grzeszczak wzięli udział w spotkaniu w siedzibie KZN w Warszawie. Rozmowy dotyczyły zwiększenia planowanych do wybudowania mieszkań przez poszczególne gminy.

Płońsk ma już wytypowaną nieruchomość przy ul. Padlewskiego, dokumentację techniczną i prawomocne pozwolenie na budowę bloku, w którym znajdzie się 40 lokali mieszkalnych.

W listopadzie tego roku Płońsk otrzymał dotację w wysokości 3 milionów złotych z Banku Gospodarstwa Krajowego przeznaczoną na udziały w nowo powstającej spółce.

Galeria zdjęć

Płońsk chce wybudować mieszkania na wynajem Płońsk chce wybudować mieszkania na wynajem
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności