Płońsk w budowie i nowymi planami inwestycyjnymi
Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik dziękuje radnym, którzy przychylili się do zmian w budżecie, dzięki którym miasto będzie nadal się rozwijało.
- Po otwarciu ofert w przetargu musieliśmy zwiększyć kwoty przeznaczone na budowę ulic: m.in. Handlowej, Piaskowej, Szczęśliwej i Magnolii, na które pozyskaliśmy dofinansowanie z Polskiego Ładu. Zwiększyliśmy też środki na budowę skateparku przy targowisku Manhattan, a także zabezpieczyliśmy w budżecie środki na rozbudowę monitoringu obejmującego poczekalnię autobusową oraz zatoki - mówi Andrzej Pietrasik.
Burmistrz mówi również o nowych planach inwestycyjnych na kolejną perspektywę unijną:
- Dziękuję również za przeznaczenie środków na nowe zadania i środków na opracowanie dokumentacji technicznej. Jest to mądre działanie, przygotowujące Płońsk do nowej perspektywy unijnej. Dzięki tym środkom opracujemy dokumentację techniczną na modernizację budynku Jednostki Strzeleckiej, budowę sali gimnastycznej przy „dużej czwórce”, przebudowę ulicy Kolejowej wraz z kanalizacją deszczową, przebudowę Pułtuskiej na odcinku od Żołnierzy Wyklętych do ul. Targowej, przebudowę ulicy Jędrzejewicza wraz z kanalizacją, budowę ulic na Poświętnem, dostosowanie zielono-niebieskiej infrastruktury w Płońsku do zmian klimatu (odmulenie Rutek), rewitalizację budynków przy Zduńskiej 2 i Zduńskiej 4, a także rewitalizację budynku przy ul. Płockiej 19 (w którym mieści się obecnie Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta).
Za budżetem na 21 radnych zagłosowali:
1. M. Adamska-Jasińska,
2. A. Barański,
3. A. Braulińska,
4. A. Jerzak,
5. L. Kalkowski,
6. A. Kwiatkowski,
7. B. Nowakowski,
8. M. Prusak,
9. A. Rączkowski,
10. W. Senderski,
11.H. Zienkiewicz.
Burmistrz Andrzej Pietrasik zapowiedział również, że na kolejnej sesji będzie proponował wprowadzenie do budżetu kolejnych inwestycji. Rada Miejska w Płońsku przyjęła też dwa bardzo ważne, a przede wszystkim nowatorskie dokumenty: Plan działań na rzecz zrównoważonej energii i klimatu dla Gminy Miasto Płońsk i Miejski plan adaptacji do zmian klimatu dla miasta Płońsk. Dokumenty mają przyczynić się do rozwoju naszego miasta w oparciu o pozyskiwanie zielonej energii i innowacyjnych rozwiązań w zakresie zarządzania środowiskiem. Pozwolą też dostosować nasze miasto do zachodzących zmian klimatycznych i zastosować rozwiązania zgodne z zasadą zrównoważonego rozwoju. Dokumenty te i działania, które zakładają umożliwią miastu Płońsk pozyskanie dodatkowych punktów w ramach programów oferujących dofinansowanie zewnętrzne.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!