Płońsk z dofinansowaniem na 5 przejść dla pieszych
1 grudnia br. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie Burmistrz Miasta Płońska Andrzej Pietrasik i Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł podpisali umowę o dofinansowanie dwóch projektów poprawiających bezpieczeństwo na 5 przejściach dla pieszych w Płońsku. Łączna kwota umów wynosi blisko 500 tys. zł.
Płońsk otrzymał dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Rozwoju Dróg w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych.
Pierwszy z projektów dotyczy 4 przejść na ul. Wolności i Jędrzejewicza. Jego całkowita wartość to 456 700 zł, a dofinansowanie – 365 360,00 zł.
Drugi projekt związany jest z przejściem dla pieszych na ul. Żołnierzy Wyklętych. Całkowita wartość tej inwestycji wynosi 158 793,00 zł, a dofinansowanie – 158 793,00 zł.
Przejścia dla pieszych zostaną wyniesione, oznakowane (pionowo i poziomo) i doświetlone.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!