Płońskie Rondo Pokoju zostanie w pełni zagospodarowane
Już niebawem zostanie w pełni zagospodarowane kolejne płońskie rondo.
Tym razem będzie to Rondo Pokoju na tak zwanej dzielnicy przemysłowej Płońska u zbiegu ul. Mazowieckiej, ul. Przemysłowej i ul. Henry Forda I.
Na rondzie stanie okazałych rozmiarów rzeźba przestrzenna przedstawiająca gołębia. Rozpiętość skrzydeł wyniesie ponad 3 metry. Dookoła na rondzie zostaną dodatkowo usytuowane duże, przestrzenne kule.
Postęp prac i słowo od wykonawcy można śledzić na fanpage1u rzeźbiarza Jarosława Urbańskiego.
Garść faktów:
- rzeźba gołębia inspirowana jest logotypem Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Orędowników Pokoju, którego Płońsk jest wieloletnim członkiem,
- budowa korpusu rzeźby gołębia wykonana ze stalowych elementów z recyklingu, zabezpieczonych przed korozją specjalistycznymi środkami,
- skrzydła rzeźby o rozpiętości ok 3 m zostaną wyrzeźbione realistycznie, odlane z żywicy poliestrowej uzbrojonej włóknem szklanym,
- detale gołębia, takie jak dziób i oczy wykonane będą z polerowanej miedzi.
Elementy uzupełniające instalacje:
- 5 kul średnicy 60 cm wykonanych z białego betonu wraz z metalowymi podporami,
-1 duża kula średnicy 90 cm (biały beton).
Wszystkie zdjęcia pochodzą z FB Jarosław Urbański - Rzeźbiarz.
Nad realizacją projektu czuwają pracownicy Wydziału Inwestycji w naszym Urzędzie.
Gołąb i pozostałe elementy będą cieszyć oko już w te wakacje.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!