Pociągiem bezpośrednio do warszawy - trzymamy rękę na pulsie
Dziś Burmistrz Andrzej Pietrasik spotkał się z Adamem Krzemińskim Posełem na Sejm RP, który jest autorem interpelacji do Ministra Infrastruktury w sprawie połączenia kolejowego Warszawa-Gdynia przez Płońsk (interpelacja nr 12781 z dnia 8 października br.).
To kolejne działanie miasta w tej sprawie. Pod koniec października Rada Miejska jednogłośnie przyjęła stanowisko opowiadające się za wysłaniem pojazdów hybrydowych na linię kolejową między stolicą a wybrzeżem z przystankiem w naszym mieście. Stanowisko trafiło do właściwego ministra, zarządu spółki PKP Intercity S.A., zarządu spółki ,,Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. oraz posłów i senatorów z naszego okręgu wyborczego. Andrzej Pietrasik podczas spotkania podkreślał ogromne znaczenie tego połączenia dla mieszkańców Płońska. W tej sprawie nawiązał też kontakt z samorządem powiatowym i samorządem gminy Raciąż.
- To jest tak ważny temat, że nie odpuścimy w żadnym aspekcie. Liczę na to, że dostanę dobrą odpowiedź na interpelację. Minister wydłużył termin odpowiedzi. Patrzę na to pozytywnie, bo to oznacza, że przygotowuje rozwiązanie. Pierwsze zapewnienia mówiły o tym, że pojazdy hybrydowe dadzą szansę wpięcia się w sieć i dojazdu przez Nasielsk do Warszawy [bez przesiadki - przyp. red.] – mówił dziś Adam Krzemiński. Zwrócił też uwagę na konieczność lepszego wykorzystania Kolei Mazowieckich.
- O tym też rozmawiamy – powiedział.
To z pewnością nie ostatnie spotkanie dotyczące kolei dla miasta.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!