Logo Urzędu Miasta w Płońsku

Podsumowanie dziewiątej edycji akcji „Koduj z Gigantami”

Ocena 0/5

26 września zakończyła się dziewiąta edycja największej bezpłatnej, ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej – ,,Koduj z Gigantami - STARCIE GIGANTÓW PROGRAMISTYCZNY BÓJ BOHATERÓW NAJLEPSZYCH GIER”.

W trwających przez dwa tygodnie zajęciach stacjonarnych oraz online udział wzięło ponad 9500 uczestników z Polski i 1200 uczniów w Chorwacji, Hiszpanii, Słowacji, Chile, Meksyku oraz Bośni i Hercegowinie! Akcję ,,Koduj z Gigantami’’ wsparło 109 patronów honorowych i 66 patronów medialnych! W tym w Płońsku patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Płońsk, Starosta Powiatu Płońskiego, patronat medialny objęli: radio Płońsk oraz „Płońsk w sieci”. Z powiatu płońskiego wzięło udział prawie 70 uczniów.

Wydarzenie odbyło się stacjonarnie oraz online w formie bezpłatnych warsztatów z programowania i dedykowane uczniom szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Ostatnia edycja akcji “Koduj z Gigantami” została osadzona w 7 najpopularniejszych grach: MINECRAFT, FORTNITE, BRAWL STARS, AMONG US, ROBLOX, CS GO i League of Legends. Młodsza grupa wiekowa miała możliwość poznania podstaw programowania w środowiskach takich jak: Scratch, Minecraft, App Inventor i Roblox, a uczniowe klas 7-8 oraz starsi  w środowisku C#, Visual Studio oraz Python. Zajęcia prowadzone były w blokach 1,5- godzinnych w grupach do 12 osób.

,,Biorąc udział w zajęciach czułam się jak programistka, dzięki zajęciom zrozumiałam, że chciałabym zostać programistką i stworzyć swoją grę lub aplikację. Myślę, że to wspaniałe uczucie tworzyć gry i aplikacje, które mogą być użyteczne dla społeczeństwa’’ -  Alicja lat 14, Płońsk

Akcja umożliwiła dzieciom i młodzieży dołączenie do platformy integracyjnej, która działała w trakcie trwania zajęć. Dzięki platformie Discord uczestnicy mieli możliwość nawiązania  nowych relacji, wymiany doświadczeń, wspólnej gry oraz dyskusji z rówieśnikami.

 

Z okazji 9. edycji warsztatów „Koduj z Gigantami” przygotowaliśmy konkurs programistyczny dla szkół oraz uczniów w DWÓCH grupach wiekowych! Do udziału w rywalizacji zapraszamy uczniów klas 1-4 oraz uczniów klas 5 i starszych!

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Szkoła przeprowadza wewnętrzny konkurs i zgłasza wybrany przez siebie projekt. W przypadku uczniów klas 1-4, zadaniem będzie stworzenie projektu programistycznego, wykonanego w programie Scratch (np. gra lub animacja), pt. „Starcie Gigantów”. Uczniowie klas 5 i starsi muszą stworzyć projekt programistyczny strony internetowej wykonanej w programie Glitch (forma dowolna), pt. „Starcie Gigantów”. Najlepsze wybrane projekty szkoła zgłasza do konkursu.

„Starcie Gigantów” to konkurs dla młodych miłośników gier i programowania, którzy pragną przenieść swoje fantastyczne pomysły do wirtualnego świata, tworząc swój własny projekt w Scratchu i Glitchu! Szczegóły oraz regulamin dostępne są na stronie: www.kodujzgigantami.pl.

Organizatorem akcji „Koduj z Gigantami” jest międzynarodowa szkoła Giganci Programowania. Wydarzenie organizowane jest cyklicznie w wybranych miastach w Polsce, Chorwacji, Hiszpanii, Słowacji, Chile, Meksyku oraz Bośni i Hercegowinie.

Już teraz zapraszamy na naszą kolejną akcję edukacyjną. Już w grudniu startuje ,,Szkoła z Gigantami” – cykl bezpłatnych webinariów z programowania.

W Płońsku zajęcia stacjonarne trwają. Zapis na zajęcia stacjonarne, jak i krótkie kursy można znaleźć na stronie: https://www.giganciprogramowania.edu.pl/zapisz-sie


 

 

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności