Podziękowania za organizację Pierwszej Płońskiej Fiesty Balonowej
Szanowni Państwo
Serdecznie dziękuję wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w organizację Pierwszej Płońskiej Fiesty Balonowej w Miasto Płońsk. Dzięki pomysłowi pana Dariusza Serwacha i pani Beaty Banaszuk z Fundacji Balonowa Strona Nieba, który przedstawili mi podczas wizyty w Urzędzie Miejskim, Płońsk stał się gospodarzem tego wyjątkowego wydarzenia. W ciągu czterech dni, od 14 do 17 maja nasze miasto było prawdziwą balonową stolicą Polski.
Szczególne wrażenie robiły poranne i wieczorne przeloty balonów, które wzbudziły wiele pozytywnych emocji wśród mieszkańców Płońska oraz okolicznych miejscowości.
Niezwykle widowiskowo przebiegła nocna parada 11 ekip balonowych. Był to wieczór, który na długo pozostanie w pamięci Płońszczan.
Cieszę się również, że Fiesta pozwoliła każdemu zainteresowanemu obejrzeć z bliska efektowne powłoki balonowe, porozmawiać z pilotami i doświadczyć lotów na uwięzi.
Dziękuję organizatorom wydarzenia: Fundacji Balonowa Strona Nieba na czele z panią Beatą Banaszuk, Aeroklubowi Regionu Płońskiego – w szczególności panu Dariuszowi Serwachowi, wszystkim ekipom z całej Polski, które wzięły udział w Płońskiej Fieście Balonowej – załogom z Leszna, Grudziądza, Torunia, Wolsztyna i Warszawy, instytucjom i organizacjom zaangażowanym w przygotowania i przeprowadzenie tej wspaniałej imprezy, partnerom wydarzenia i mieszkańcom Płońska, którzy byli z nami w tym wyjątkowym czasie.
Głęboko wierzę, że Fiesta Balonowa na trwałe wpisze się w kalendarz miejskich wydarzeń i regularnie będzie gościć w Płońsku. We współpracy z organizatorami Fiesty będę zabiegał o to, by balony pojawiły się na płońskim niebie jeszcze we wrześniu. Do zobaczenia.
Andrzej Pietrasik
Burmistrz Miasto Płońsk

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!