Wspólna inwestycja mieszkaniowa przy Wiejskiej i Zielonej
Dziś w Urzędzie Miejskim w Płońsku burmistrz Andrzej Pietrasik zawarł porozumienie z Tomaszem Drozdowskim - członkiem zarządu BTP Investment przy udziale prezesa SIM Północne Mazowsz Romana Niesiobędzkiego w związku z planowaną budową budynku mieszkalnego w ramach SIM Północne Mazowsze w rejonie ulic Wiejskiej i Zielonej oraz budynku realizowanego przez BTP Investment.
Porozumienie umożliwia Gminie Miasto Płońsk i BTP Investments uruchomienie procesów inwestycyjnych.
Na zlecenie BTP Investments sporządzona została koncepcja zagospodarowania terenu uwzględniająca uwarunkowania prawne i przestrzenne, które umożliwią inwestorom zagospodarowanie terenu w taki sposób, by wyeliminować wzajemne protesty i sprzeciwy na etapie uzyskiwania decyzji o pozwoleniu na budowę.
Koncepcja została opracowana w celu zapewnienia ładu przestrzennego i wzajemnego poszanowania interesów prawnych obu inwestorów - Miasta i firmy deweloperskiej. Strony zobowiązują się do wzajemnych konsultacji na etapie projektowania oraz działań mających na celu sprawne uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę.
Gmina Miasto Płońsk zarekomenduje spółce SIM uwzględnienie parametrów urbanistycznych wynikających z koncepcji w toku prac nad projektem budowlanym.
- Bardzo się cieszę, że osiągnęliśmy porozumienie dotyczące budowy trzeciego bloku SIM w Płońsku z sąsiadami, którzy będą równolegle realizowali swoją inwestycję i z prezesem SIM. To porozumienie daje ramy do bezpiecznego działania w ramach rozwiązań, które zostały ustalone. Jest bardzo potrzebne, aby uniknąć jakichkolwiek nieporozumień - mówi burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik.
- Porozumienie jest bardzo dobrym pomysłem. Intencją pana burmistrza jest ułatwienie procesów inwestycyjnych. We współpracy z inwestorem, który będzie realizował swoją budowę obok naszej, na podstawie koncepcji, będziemy budować blok SIM. Myślę, że zbudujemy przyjazne osiedle dla mieszkańców - ocenia prezes SIM Północne Mazowsze Roman Niesiobędzki.
- Zajmujemy się od 10 lat budowaniem budynków wielorodzinnych. Chcemy realizować naszą inwestycję w porozumieniu z Miastem tak, żeby oba budynki wyglądały spójnie - mówi Tomasz Drozdowski z firmy BTP Investment.
Według prezesa SIM budowa trzeciego bloku przy ul. Wiejskiej i ul. Zielonej powinna rozpocząć się w pierwszym półroczu przyszłego roku. W bloku ma zamieszkać 40 rodzin.
Budowa bloku deweloperskiego zaplanowana jest na koniec roku 2026, a realizacja w roku 2027. Budynek z 60 mieszkaniami ma zostać oddany do użytku w pierwszym kwartale 2028 roku.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!