Porozumienie w zakresie rozwoju i utrzymania Systemu Monitorowania Usług Publicznych
Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik podpisał 19 lutego 2024 r. w imieniu Związek Miast Polskich porozumienie z Prezesem Główny Urząd Statystyczny w zakresie rozwoju i utrzymania Systemu Monitorowania Usług Publicznych. Porozumienie z GUS zawarł również Związek Powiatów Polskich. System Monitorowania Usług Publicznych jest pierwszym systemem informacyjnym statystyki publicznej opracowanym we współpracy z samorządami. System pozwala na odejście od intuicyjnego podejmowania decyzji w jednostkach samorządu terytorialnego na rzecz prowadzenia polityk publicznych w oparciu o dowody. A to pozwoli na gospodarowanie środkami publicznymi na szczeblu lokalnym.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!