Logo Urzędu Miasta w Płońsku

Posiedzenie Seminaryjne Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej

Ocena 0/5

We wtorek, 21 kwietnia burmistrz Miasta Płońsk Andrzej Pietrasik na zaproszenie przewodniczącego senackiej Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej uczestniczył w seminaryjnym posiedzeniu poświęconym roli miast w polityce rozwoju Polski.
Obradom przewodniczył senator Zygmunt Frankiewicz, były wieloletni prezydent Gliwic i prezes Związku Miast Polskich. W swoim wprowadzeniu zwrócił uwagę na znaczenie miast w kontekście wzrostu i zrównoważenia rozwoju Polski.
Politykę miejską – na przestrzeni 36 lat wolnego samorządu – z perspektywy miast omówił Andrzej Porawski – dyrektor Biura Związku Miast Polskich w latach 1990-2026.
Profesor Uniwersytetu Gdańskiego Jakub Szlachetko zreferował zagadnienia poświęconemu miejskim obszarom funkcjonalnym w policentrycznej Polsce.
- To bardzo potrzebne posiedzenie komisji z udziałem samorządowców i specjalistów zajmujących się tematyką samorządową – szczególnie w kontekście depopulacji, a także projektu ustawy o zrównoważonym rozwoju miast i Strategii Rozwoju Polski do 2035r., które zakładają m.in. nową formułę współpracy pomiędzy administracją rządową, samorządem województwa a tzw. związkiem rozwojowym. Ważne, aby nowa ustawa, od której przecież zależeć będzie w dużej mierze sposób dystrybucji środków finansowych dla samorządów, uwzględniała znaczenie i rolę w rozwoju kraju miast średnich i małych – komentuje Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik.

Galeria zdjęć

Galeria aktualności Posiedzenie Seminaryjne Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej  2 Galeria aktualności Posiedzenie Seminaryjne Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej  1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności