Poznaliśmy laureatów XVIII Międzynarodowego Konkursu Poetyckiego o Laur Sarbiewskiego
Na XVIII Międzynarodowy Konkurs Poetycki „O Laur Sarbiewskiego” zorganizowanym przez Miejskie Centrum Kultury w Płońsku i Akademię Europaea Sarbieviana w Sarbiewie, wpłynęło 21 zestawów poezji oraz 7 wierszy o Płońsku. Jury w składzie: dr o. Krzysztof Dorosz z Torunia (przewodniczący), dr Teresa Kaczorowska – prezes zarządu Akademii Europea Sarbieviana oraz Wojciech Wencel przyznało nagrody:
I nagroda – Anna Piliszewska, Wieliczka
II nagroda – Tadeusz Charmuszko, Suwałki
III nagroda – Urszula Krajewska - Szeligowska, Krajewo Białe oraz wyróżnienie - Ramona Wiora, Szarlejka, woj. śląskie.
Wyróżnienie specjalne za wiersz o Płońsku otrzymała Jolanta Michalska, Płock.
Nagrody laureatom wręczyli burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik , dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku Marzena Kunicka oraz prezes Academia Europaea Sarbieviana dr Teresa Kaczorowska. W tym roku po raz szósty konkurs organizowany był w języku łacińskim. Na konkurs wpłynęło 9 zestawów. Jury w składzie: Marcin Loch (przewodniczący), Cecilie Koch, dr Catharina Ochman przyznało nagrodą w tej kategorii Stephano Victori z Włoch. Inaugurację festiwalu zakończył koncert poetycki „Poematy i dźwięki” w wykonaniu Urszuli Makosz i Urszuli Stosio.
Zapraszamy do fotoleracji: Poznaliśmy laureatów XVIII Międzynarodowego Konkursu Poetyckiego o Laur Sarbiewskiego

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!