Rajd rowerowy pod hasłem „Płońscy cykliści z SP3 ruszają w przygodę”
15 września 2022r., uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku wraz z opiekunami i dyrektorem Teodozją Gorlewską oraz w asyście komendanta naszej płońskiej Straży Miejskiej, Bogdana Lewandowskiego uczestniczyli w rajdzie rowerowym pod hasłem „Płońscy cykliści z SP3 ruszają w przygodę”. Uczestnicy wystartowali spod Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku - następnie przejechali płońskimi ścieżkami rowerowymi, których przypomnimy, od czasu oddania do użytku obwodnicy zachodniej, mamy w Płońsku blisko 25 km. Komendant zebrał uczniów na płońskich Rutkach, gdzie opowiedział im o nowych przepisach dotyczących młodych rowerzystów i użytkowników hulajnóg elektrycznych, a także zachowaniu się w przestrzeni miejskiej względem pieszych i innych uczestników ruchu drogowego. Warsztaty praktyczne objęły też utrwalenie pionowych, świetlnych oraz poziomych znaków drogowych i ich odczytywania względem pierwszeństwa. Wracając z rajdu uczestnicy odwiedzili płoński Ratusz, gdzie spotkali się z Burmistrzem Płońska Andrzejem Pietrasikiem.
Tylko dzisiaj, w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, we wszystkich płońskich szkołach podstawowych, przedszkolach, a także innych podległych ratuszowi jednostkach i klubach sportowych korzystających z miejskich dotacji odbędzie się 19 wydarzeń sportowych.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!