Rekolekcje Wielkopostne w Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku
W atmosferze duchowej obecności Świętego Jana Pawła II w piątek 31 marca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku uczestniczyli w „Szkolnych Rekolekcjach Wielkopostnych”. Tegoroczne wielkopostne przeżycia duchowe pogłębiły wiadomości o Wielkim Polaku, a także upamiętniły 18 Rocznicę Śmierci Świętego Jana Pawła II. Wśród zaproszonych gości i przyjaciół nie zabrakło Pani Wiceburmistrz Teresy Kozery. Głównymi prowadzącymi byli Ks. Sebastian Zalewski oraz goście z Nasielska Ksiądz Tomasz Dec wraz z grupą młodzieży, których bardzo ciepło powitała Pani Dyrektor Teodozja Gorlewska. Nie zabrakło ulubionej pieśni Jana Pawła II: „Barki”, wspólnych śpiewów i animacji prowadzonych przez gości z Nasielska z Księdzem opiekunem Tomaszem Decem na czele oraz słów zachęty skierowanych do całej wspólnoty szkolnej przez Księdza Tomasza Markowicza - Proboszcza szkolnej Parafii Świętego Ojca Pio w Płońsku. Uczniowie chętnie śpiewali także piosenkę: „Skarby? Skarby!, bądź podobny do Niego…” Dzieląc się pamięcią z innymi wyciągnęliśmy z szuflad nasze rodzinne pamiątki o Janie Pawle II i przygotowaliśmy „Kącik Pamięci”. Podczas spotkania finalnego pięknie prezentowały się flagi wykonane przez uczniów klas klas 0-IV oraz ciekawe plakaty o naszym Święty Wielkim Polaku – Janie Pawle II autorstwa klas V-VIII. Na tę okazję uczniowie przygotowali także pouczające i głębokie myśli i przesłania Świętego Jana Pawła II, które z radością propagowali wśród kolegów, koleżanek, nauczycieli i pracowników szkoły. Przy naszym „Kąciku Pamięci Jana Pawła II pojawiła się także symboliczna ” Ławeczka Przyjaźni”, na której uczniowie mogli usiąść obok kogoś, kto podczas swego długiego pontyfikatu nie tyle pouczał, co słuchał. A przede wszystkim kochał Boga i człowieka.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!