Logo Urzędu Miasta w Płońsku

Startuje SYSTEM KAUCYJNY

Ocena 0/5


Ministerstwo Klimatu i Środowiska przypomina, że od 1 października w całej Polsce zacznie obowiązywać system kaucyjny.

Oznacza to, że kupując napój w oznakowanym opakowaniu, zapłacimy dodatkowo kaucję, którą można będzie odzyskać przy zwrocie opakowania.

Opakowanie można będzie zwracać w dowolnym punkcie zbiórki Obowiązek zbierania opakowań objętych systemem nałożony jest na sklepy powyżej 200 m2, a małe sklepy poniżej 200 m2 mogą dobrowolnie przystępować do systemu.

Szczegóły dotyczące działania systemu kaucyjnego na stronie: https://www.gov.pl/web/klimat/system-kaucyjny

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności