Startuje SYSTEM KAUCYJNY
Ministerstwo Klimatu i Środowiska przypomina, że od 1 października w całej Polsce zacznie obowiązywać system kaucyjny.
Oznacza to, że kupując napój w oznakowanym opakowaniu, zapłacimy dodatkowo kaucję, którą można będzie odzyskać przy zwrocie opakowania.
Opakowanie można będzie zwracać w dowolnym punkcie zbiórki Obowiązek zbierania opakowań objętych systemem nałożony jest na sklepy powyżej 200 m2, a małe sklepy poniżej 200 m2 mogą dobrowolnie przystępować do systemu.
Szczegóły dotyczące działania systemu kaucyjnego na stronie: https://www.gov.pl/web/klimat/system-kaucyjny

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!