Logo Urzędu Miasta w Płońsku

„Święto Samorządu Terytorialnego”

Ocena 0/5

Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik  27 maja 2024 roku, wziął  udział w zorganizowanej w Sejmie konferencji „Święto Samorządu Terytorialnego”. Spotkanie dotyczyło parlamentarnych i rządowych propozycji zmian systemowych w samorządach.
W konferencji wzięli udział m.in. Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, Wicemarszałek Sejmu Monika Wielichowska, Minister Finansów Andrzej Domański, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasz Siemoniak, Wiceminister Zdrowia Katarzyna Kacperczyk, Wiceminister Edukacji Narodowej Katarzyna Lubnauer, członkowie Parlamentarnego Zespołu Samorządowego – poseł Marek Chmielewski, senator Wadim Tyszkiewicz, senatorka Agnieszka Gorgoń Komor, senator Zygmunt Frankiewicz, poseł Jacek Karnowski, posłanka Elżbieta Polak, a także przedstawiciele samorządu terytorialnego.
Dyskusja dotyczyła kierunków współpracy rządu z samorządem w zakresie ochrony zdrowia, finansów, edukacji i ustroju samorządu.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności