Szkolenie Stażników Miejskich w Goszczycach
Strażnicy Miejscy z aż 6. miast szkolili się w płońskim Ośrodku Edukacji, Profilaktyki i Integracji Środowiskowej Gminy Miasto Płońsk w Goszczycach.
Czego dotyczyło szkolenie?
- zakresu kontroli ruchu drogowego, w szczególności zmian związanych z:
- ruchem pieszych, poruszających się hulajnogami i hulajnogami elektrycznymi, a także urządzeniami transportu osobistego;
- definicją drogi i jej części oraz zasad zatrzymywania pojazdów na drodze;
- wysokością kar grzywny za wykroczenia oraz taryfikatora mandatów karnych.
Szkolenie zostało zorganizowane przez Studium Szkolenia Specjalistycznego Służb Mundurowych oraz naszego - Komendanta Bogdana Lewandowskiego, który otworzył je wraz z zastępczynią burmistrza Płońska Andrzej Pietrasik - Panią Teresą Kozerą.
Szkolenie przeprowadzał podinsp. mgr Tomasz Ziemiański - specjalista w zakresie ruchu drogowego oraz postępowań w sprawach o wykroczenia.
Co ważne - dzięki temu, że miasto ma w swoich zasobach ośrodek służący między innymi do organizacji tego typu szkoleń, szkolenie było o 2/3 mniej kosztowne od pierwotnej kwoty na 1 uczestnika.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!