Logo Urzędu Miasta w Płońsku

Upamiętniono 76. rocznicę zbrodni na Piaskach

Ocena 0/5

Dziś, 19 stycznia br. upamiętniono 76. rocznicę zbrodni na Piaskach.

W połowie stycznia 1945 roku niemiecka policja kryminalna zamordowała od 78 mężczyzn - mieszkańców powiatu płońskiego.

Co roku przy pomniku upamiętniającym ofiary tej zbrodni odbywały się uroczystości z udziałem przedstawicieli wielu środowisk.

Niestety, z powodu pandemii, w tym roku kwiaty i znicze w imieniu samorządu miasta złożyli burmistrz Andrzej Pietrasik, przewodniczący Rady Miejskiej Henryk Zienkiewicz oraz przedstawiciel Rady Seniorów Miasta Płońska Zbigniew Jaskłowski, a także delegacja z Gminy Płońsk.

Galeria zdjęć

Upamiętniono 76. rocznicę zbrodni na Piaskach Upamiętniono 76. rocznicę zbrodni na Piaskach
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności