Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej
We wtorek, 14 października w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
- Jakość kształcenia w płońskich szkołach i przedszkolach od lat jest dla władz miasta zadaniem priorytetowym. W budżecie Płońska w 2025 r. na bieżącą działalność najwięcej środków przeznaczyliśmy właśnie na edukację i wychowanie – blisko 83 mln zł (w tym subwencja oświatowa 51,3 mln zł). Dodać należy również, że Gmina Miasto Płońsk wydała blisko 11 mln zł na niepubliczne przedszkola i punkty przedszkolne, których na terenie miasta jest 12 - mówił burmistrz Andrzej Pietrasik.
Burmistrz Miasto Płońsk zwrócił również uwagę na istotną rolę edukacji we współczesnym świecie:
- Nelson Mandela mawiał, że „Edukacja to najpiękniejsza broń, jakiej można użyć, aby zmienić świat”. Wszyscy doskonale wiemy, że żyjemy obecnie w niepewnych czasach – w obliczu zagrożenia naszego bezpieczeństwa, w czasie zmian geopolitycznych i rosnących napięć. Głęboko wierzę, że – oprócz rozbudowy potencjału militarnego – równie ważna jest inwestycja w edukację. Dziś nasze społeczeństwo musi być odporne nie tylko pod względem wojskowym, ale również być mądre, by nie ulegać propagandzie oraz fake newsom. W tym aspekcie edukacja młodych pokoleń jest rzeczą najważniejszą, bo dobrze wykształcona młodzież stanowi o przyszłym potencjale naszej ojczyzny i naszej lokalnej społeczności.
W podziękowaniu za szczególne osiągnięcia w zakresie organizacji i nadzoru nad gospodarką finansową placówek oświatowych, rzetelność i profesjonalizm w realizacji zadań, a także za tworzenie efektywnych rozwiązań wspierających rozwój edukacji oraz działalność szkół i przedszkoli, Nagrody Burmistrza Miasta Płońska otrzymały Panie:
1. Barbara Olbryś - p.o. Kierownika Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych
w Płońsku
2. Barbara Biernatowicz - Główna Księgowa Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Płońsku.
Za szczególne osiągnięcia w zakresie zarządzania placówkami oświatowymi, tworzenie nowoczesnego i przyjaznego uczniom środowiska edukacyjnego,
a także zaangażowanie w rozwój społeczności szkolnej i lokalnej w roku szkolnym 2024/2025, Burmistrz Miasta Płońska przyznał nagrody dyrektorom szkół podstawowych i przedszkoli :
1. Pani Joannie Szczepańskiej
2. Panu Jarosławowi Chylińskiemu
3. Pani Teodozji Gorlewskiej
4. Pani Marzannie Szacherskiej
5. Pani Ewie Lewandowskiej
6. Pani Elżbiecie Gołębiewskiej
7. Pani Justynie Liberek
8. Pani Barbarze Kostrzewie
9. Pani Aldonie Góreckiej
Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej, tworzenie nowoczesnego i inspirującego środowiska edukacyjnego, a także zaangażowaniew rozwój uczniów i społeczności szkolnej oraz lokalnej w roku szkolnym 2024/2025, Burmistrz Miasta Płońska przyznał nagrody następującym nauczycielom:
Z Przedszkola nr 2 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Płońsku:
Pani Agnieszce Sitek
Ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Płońsku:
1. Pani Marcie Konstantinow
2. Panu Piotrowi Makówce
Ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku:
1. Pani Krystynie Łazarskiej
2. Pani Honoracie Kwiatek
3. Pani Magdalenie Wyrczyńskiej
Ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku:
1. Panu Piotrowi Matczakowi
2. Pani Agnieszce Sabalskiej
Ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Płońsku:
1. Panu Stanisławowi Urbanowi
2. Pani Ewie Antoszkiewicz
3. Pani Emilii Pawlak
4. Panu Zbigniewowi Wiśniewskiemu
Nauczyciele nagrodzeni Nagrodą Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Płońsku. Dyrektor Joanna Szczepańska nagrodziła:
1. Panią Annę Stawicką
2. Panią Marzenę Barcelak
3. Panią Iwonę Brudzikowską
4. Panią Annę Ciarkowską
5. Panią Wiolettę Jakubowską
6. Panią Katarzynę Józefowicz
7. Panią Monikę Karwowską-Gloch
8. Pana Grzegorza Kawczyńskiego
9. Panią Justynę Kropisz
10. Pana Mirosława Małka
11. Panią Urszulę Osicę
12. Panią Milenę Pachlę
13. Panią Martynę Piekarczyk
14. Pana Andrzeja Rogowskiego
15. Księdza Piotra Smolińskiego
16. Panią Beatę Traczyńską
17. Panią Olgę Zdunowską
Nauczyciele nagrodzeni Nagrodą Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2
im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku. Dyrektor Jarosław Chyliński nagrodził:
1. Panią Mariannę Kozłowską
2. Panią Joannę Ostrowską
3. Panią Ewę Bartłomiejczyk
4. Panią Agnieszkę Biernat
5. Panią Agnieszkę Biernatowicz
6. Pana Marcina Boguckiego
7. Panią Izabelę Ciosek-Kowalską
8. Pana Rafała Czeremańskiego
9. Panią Annę Dłużniewską-Woźnicką
10. Panią Małgorzatę Dymkowską
11. Panią Karinę Godlewską-Sobótkę
12. Panią Magdalenę Imbirską-Cichocką
13. Panią Joannę Jakóbiak – Olkowską
14. Pana Bartosza Kaczora
15. Panią Elwirę Klimiuk
16. Panią Małgorzatę Kończalską
17. Pana Dariusza Kowalskiego
18. Panią Wandę Kwiecień
19. Panią Annę Markowską
20. Panią Justynę Michalską
21. Pana Szymona Mikitiuka
22. Panią Grażynę Mioduszewską
23. Panią Małgorzatę Morawską
24. Panią Angelikę Paruszewską-Duklanowską
25. Panią Joannę Rachobińską
26. Panią Annę Sobecką
27. Panią Annę Szpojankowską
28. Panią Monikę Tyskę
29. Pana Łukasza Zacieskiego
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku, Pani Teodozja Gorlewska nagrodziła:
1. Panią Ewę Kiragę
2. Panią Katarzynę Uniewską
3. Panią Aldonę Gutowską
4. Panią Milenę Jakubiak
5. Panią Katarzynę Jatkowską
6. Panią Annę Kacperską
7. Panią Annę Kaczmarską
8. Panią Annę Leszczyńską
9. Panią Martę Lewandowską
10. Panią Annę Markowską
11. Panią Monikę Mączyńską
12. Panią Julitę Rachocką
13. Panią Ilonę Rutkowską
14. Panią Dorotę Ryglewicz
15. Panią Joannę Sielczak
16. Panią Katarzynę Stryjewską-Wasiak
17. Panią Anetę Sybicką
18. Panią Agnieszkę Tomaszewską
19. Panią Justynę Wierzbicką
20. Panią Ewę Wojdę
21. Pana Marcina Zaborowskiego
22. Księdza Sebastiana Zalewskiego
23. Panią Izabelę Zygiel
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Płońsku,
Pan Stanisław Urban wręczył nagrody nauczycielom:
1. Pani Alicji Kwiatkowskiej
2. Pani Julicie Kil
3. Pani Annie Dudzie
4. Pani Hannie Filipeckiej
5. Pani Annie Gębarowskiej
6. Pani Agnieszce Jasińskiej
7. Pani Iwonie Kopeckiej – Żelasko
8. Pani Annie Kucickiej
9. Pani Agnieszce Możdżonek
10. Pani Alicji Niewiadomskiej
11. Pani Alinie Osińskiej
12. Pani Lidii Paczkowskiej
13. Pani Dorocie Pepławskiej
14. Pani Paulinie Pokorskiej
15. Pani Dorocie Przyborowskiej
16. Pani Elżbiecie Przybyszewskiej
17. Pani Agacie Raćkowskiej
18. Panu Andrzejowi Raćkowskiemu
19. Pani Milenie Strzegowskiej
20. Pani Monice Szczytniewskiej
21. Pani Idze Wierzejskiej
22. Pani Monice Wiśniewskiej
23. Panu Piotrowi Wiśniewskiemu
Pani Ewa Lewandowska – dyrektor Przedszkola nr 1 w Płońsku, wręczyła nagrody Paniom:
1. Agnieszce Golacik
2. Anastazji Pawlak
3. Agnieszce Syskiej
Pani Elżbieta Gołębiewska - dyrektor Przedszkola nr 2 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Płońsku, wręczyła nagrody Paniom:
1. Małgorzacie Kowalskiej
2. Anecie Strzeszewskiej
3. Izabeli Unierzyskiej
Pani Justyna Liberek - dyrektor Przedszkola nr 3 w Płońsku, wręczyła nagrody Paniom:
1. Katarzynie Czosnowskiej
2. Magdalenie Jarosińskiej
3. Irminie Napiórkowskiej
Pani Barbara Kostrzewa - dyrektor Przedszkola nr 4 „Pod Zielonym Listkiem”
w Płońsku, wręczyła nagrody Paniom:
1. Ninie Goldberg
2. Alinie Kamasie
3. Aleksandrze Kowalskiej
4. Agnieszce Kowalskiej
Pani Aldona Górecka - dyrektor Przedszkola nr 5 im. Jasia i Małgosi w Płońsku, wręczyła nagrody Paniom:
1. Katarzynie Wesołowskiej
2. Joannie Pawłowskiej
3. Annie Antczak
Wszystkim wyróżnionym nauczycielom serdecznie gratulujemy!
Życzymy dalszych sukcesów w pracy dydaktyczno- wychowawczej i opiekuńczej, motywacji do działania na rzecz dzieci i młodzieży, pomysłowości i odpowiedzialności za przyszłość kolejnych pokoleń Polaków oraz nieustannego rozwoju zawodowego, inspiracji do podejmowania nowych wyzwań na rzecz samorządowej oświaty.
Wydarzenie zakończył koncert zespołu Echo Kobiet w składzie Marzena Stawicka, Monika Szczytniewska i Paulina Oporska – Andrusiewicz wraz zespołem.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!