Logo Urzędu Miasta w Płońsku

UWAGA!

Ocena 0/5

W związku z brakiem wiosennych opadów i po bardzo suchej zimie bez pokrywy śnieżnej, podjęliśmy decyzję o czasowym wstrzymaniu koszenia traw na terenach zieleni miejskiej.

Do końca kwietnia nie będzie koszenia traw w miejskich parkach, zieleńcach, skwerach i pasach zieleni ulicznej w Płońsku.

- Susza jest przerażająca - informuje miejski ogrodnik Małgorzata Melińska. I dodaje:
- Do tej pory nie było takiej sytuacji wczesną wiosną. Odstąpienie od koszenia jest jedną z form retencji wodnej, tym bardziej, że kosiarki powodują wznoszenie kurzu i gegenrują dodatkowe zagrożenie. Prosimy o wyrozumiałość.

Jeśli uznają Państwo, że niektóre miejsca w parkach czy na zieleńcach mają zbyt wysoką trawę, prosimy o zgłoszenia telefoniczne lub za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Nasze działania koncentrujemy w tej chwili na przeciwdziałaniu negatywnym skutkom suchej wiosny. Ekipy od pielęgnacji zieleni na bieżąco starają się podlewać przede wszystkim ubiegłoroczne nasadzenia młodych drzew, krzewów, roślin okrywowych i pnączy. W okresie długotrwałej suszy woda jest naszym największym skarbem, a każda jej kropla jest na wagę złota.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności